تبلیغات
درگاه اطلاع رسانی اکران جشنواره عمار در ایذه

درگاه اطلاع رسانی اکران جشنواره عمار در ایذه
 
قالب وبلاگ
امسال کارگروه سینمای انجمن فرهنگی - هنری شهید بهروز محمدی با یک فیلم مستند، دو فیلم‌نامه و یک فیلم کوتاه در چهارمین جشنواره مردمی فیلم عمار شرکت کرد.
از آثار ارسالی به جشنواره، فیلم«مسجد کلیسا نیست» به کارگردانی فردین آرش (از اعضای کارگروه سینمای انجمن) برگزیده بخش «مسجد ما» شد.
فردین آرش در مصاحبه با خبرگزاری اهواز نوین این چنین گفته است:

کلیسا مکانی است که فقط حالت تعبدی دارد و در زمان‌های خاصی عبادت در آنجا انجام می‌گیرد و تمام می‌شود، به تعبیر حضرت امام خمینی(ره) مسجد سنگر است، ما روی این جمله فکر کردیم که این یک فلسفه‌ای دارد و این است که مسجد فقط مکان عبادت و نماز و قرآن خواندن و انجام یکسری مناسک نیست و اینکه یک سنگر است و مکانی است که ظرفیت‌هایی دارد که ما  باید این ظرفیت‌ها را آزاد بکنیم. دراین فیلم سعی شده که وجه تمایز مسجد و کلیسا را در عنوان و متن فیلم نشان دهیم.

فردین آرش کارگردان برگزیده بخش مسجد ما چهارمین جشنواره مردمی فیلم عمار

به گزارش اهواز نوین، فردین آرش نویسنده و کارگردان فیلم "مسجد کلیسا نیست" در گفت و گو با اهوازنوین در خصوص هدف ساخت این فیلم گفت: دلایل متعددی وجود داشت که به سراغ ساخت فیلم برای جشنواره عمار رفتیم، اولین‌باری که فیلم‌های جشنواره عمار را در شهرستان ایذه اکران کردیم خیلی استقبال خوبی شد و به نحوی که برای ما خودباوری به وجود آورد که ما هم می‌توانیم  از دغدغه‌ها و مسائل و مشکلات و اطرافیانمان و.... فیلم بسازیم.

وی در ادامه افزود: دلیل دیگر اینکه ما در انجمن شهید بهروز محمدی تقریباً از دو سال پیش یک کارگروه راه اندازی کردیم، یکسری فیلم و کتاب در ارتباط با سینما با مشورت یکی از اساتید برنامه‌ریزی کرده و با اعضای گروه شروع نمودیم به مباحثه درباره کتاب‌هایی که می‌خواندیم و فیلم‌هایی که می‌دیدیم و بعد از آن تصمیم گرفتیم اتودهایی بزنیم تا تجربه ما در این زمینه بهتر شود.

 کارگردان فیلم برگزیده خاطر نشان کرد: سال گذشته ما حدود چهار فیلم به جشنواره فرستادیم، امسال هم این فیلم مستند و دو فیلم‌نامه و یک فیلم کوتاه فرستادیم که مستند برگزیده شد. "مسجد کلیسا نیست" فیلمی مستند است که خیلی به تجهیزات و تکنیک و فرم جدی فیلم توجه نشده. بیشتر سوژه، سناریو و قصه فیلم مهم است. این فیلم بدون هیچ هزبنه مالی و حمایتی ساخته شد و فیلمبرداری و تدوین توسط دوربین هندی کم خانوادگی آقای امین کریمی انجام شد. حامی این پروژه انجمن فرهنگی هنری شهید بهروز محمدی شهرستان ایذه می‌باشد. حمایت نشدن ما از یک طرف و از طرف دیگر سنگ اندازی‌هایی که در مسیر پیشرفت ما می‌شود.

کارگردان فیلم "مسجد کلیسا نیست"در خصوص نام فیلم برگزیده گفت: کلیسا مکانی است که فقط حالت تعبدی دارد و در زمان‌های خاصی عبادت در آنجا انجام می‌گیرد و تمام می‌شود، به تعبیر حضرت امام خمینی(ره) مسجد سنگر است، ما روی این جمله فکر کردیم که این یک فلسفه‌ای دارد و این است که مسجد فقط مکان عبادت و نماز و قرآن خواندن و انجام یکسری مناسک نیست و اینکه یک سنگر است و مکانی است که ظرفیت‌هایی دارد و ما باید این ظرفیت‌ها را آزاد بکنیم در این فیلم سعی شده که وجه تمایز مسجد و کلیسا را در عنوان و متن فیلم نشان دهیم.


[ پنجشنبه 26 دی 1392 ] [ 07:41 ب.ظ ] [ مــــــطالبه ]
.: Weblog Themes By SibTheme :.

درباره وبلاگ


اسم و رسمش را گذاشتند عمار...
عماری که در جنگ علیه کفر شمشیر تکلم را از غلاف زبان بیرون میاورد و تیغ حقیقت را بر تمام شقیقه های مسموم به غفلت زدگی فرو می فرستد و می شود: تبیین گر حقیقت...

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :